Ubezpieczenia » Ubezpieczenia od utraty dochodu B2B

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczenia od utraty dochodu B2B

Ubezpieczenia od utraty dochodu B2B są tematem o który obecnie co raz częściej pytają nas nasi klienci. Poniższy tekst, powstał więc na bazie naszych doświadczeń, wiedzy eksperckiej naszych zaprzyjaźnionych agentów ubezpieczeniowych, analiz i rozmów z klientami zainteresowanych tymi polisami.

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy aby skontaktować się za agentem ubezpieczeniowym

Tutaj znajdziesz kontakt do sprawdzonych agentów ubezpieczeniowych specjalizujących się w: ubezpieczenie od utraty dochodu b2b.

Ubezpieczenia od utraty dochodu B2B

Choroba, wypadek, brak możliwości wykonywania swoich zadań związanych z umową B2B może być olbrzymim wyzwaniem dla osoby samozatrudnionej, jak i jej rodziny. Wtedy, bardzo przydają się świadczenia, czy też odszkodowania wypłacane przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Ale aby do tego doszło – wcześniej trzeba wykupić ubezpieczenie od utraty dochodu.

Wtedy, w przypadku gdy mamy wykupioną polisę od utraty dochodu, składka była zawsze opłacana i gdy występuje niezdolność do pracy, możemy jako ubezpieczony od utraty dochodu, liczyć na wypłacanie świadczeń.

Oczywiście na to ile będzie nas kosztowały ubezpieczenia od utraty dochodu, oraz jak duże świadczenia możemy otrzymać w formie wypłaty, wpływa wiele czynników: wiek, płeć, forma zatrudnienia, praca jaką wykonujemy, przychody dotychczas, oczekiwane świadczenia do wypłacenia czy też potocznie zwana „renta„.

Bądźmy szczerzy – udary, nowotwory, zawały serca, choroby układu krwionośnego – tego typu schorzenia i choroby zdarzają się co raz częściej, wśród co raz młodszych, aktywnie zawodowo zarówno mężczyzn jak i kobiet.

W ostatnich latach, do listy obaw dołączył COVID-19.

Poniżej znajdziesz prosty sposób jak możesz zabezpieczyć finanse swoje, ale i Twojej rodziny. Na przykład rodziny lekarza, czy samozatrudnionego.

Jak działa więc takie typowe ubezpieczenie od utraty dochodu dla osób pracujących na B2B?

W pierwszym kroku jeżeli chcesz się ubezpieczyć od utraty dochodu, zgłoś się do agenta ubezpieczeniowego, który zada Ci kilka niezbędnych pytań.

Następnie określicie, na jak wysokie świadczenia możesz liczyć, w ramach jakich zdarzeń prowadzących do niezdolności do pracy (choroba, wypadek itp).

W kolejnym kroku podpiszesz umowę ubezpieczeniową i opłacisz składki.

Jeżeli wystąpi zdarzenie opisane w umowie, w wyniku którego nie masz możliwości zarabiania (niezdolność do pracy, brak możliwości uzyskiwania dochodu), wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe zacznie wypłacać Ci pieniądze.

Kto zwykle korzysta najbardziej z ubezpieczenia od utraty dochodu dla B2B?

Wśród osób które najczęściej kupują i korzystają tego typu ubezpieczenia widzimy na bazie naszych doświadczeń najwięcej: adwokatów, lekarzy, biur rachunkowych, doradców podatkowych, fizjoterapeutów, inżynierów budownictwa, lekarzy dentystów, lekarzy weterynarii, pielęgniarek, położnych, pośredników nieruchomości, psychologów, psychoterapeutów, radców prawnych, ratowników medycznych, rzeczoznawców majątkowych, zarządców nieruchomości.

W jakich towarzystwach ubezpieczeniowych Polacy najczęściej kupują ubezpieczenia od utraty dochodu B2B?

Wśród towarzystw ubezpieczeniowych w których Polacy najczęściej kupują polisy od utraty dochodu znajdziemy: PZU, Generali, Aviva, Lloyds, Leadenhall.

Ten temat porusza też serwis targiszczecin.pl, w kontekście ubezpieczeń od utraty dochodu kupowanych przez freelancerów, pracowników wolnych zawodów, zatrudnionych na B2B, a szukających pracy na targach pracy w Szczecinie.

Warto dodać, że medycy, pracownicy ochrony zdrowia, specjaliści, poza ubezpieczeniem od utraty dochodu dla lekarzy, interesują się też zabezpieczeniami od różnych ryzyk. Na przykład:

  • ubezpieczenie zawodowe OC
  • ochrona wynikająca z naruszenia praw pacjenta
  • ubezpieczenia związane z praktyką lekarską
  • ubezpieczenia od chorób zakaźnych
  • ubezpieczenie NNW
  • ubezpieczenia związane z Rozporządzeniami Ministra Finansów

Jeżeli szukasz ubezpieczeń od utraty dochodu w konkretnych miastach, to sprawdź poniższe linki:

Wśród innych tekstów opartych na naszych doświadczeniach na nawigatorze ubezpieczeniowym sprawdź też:

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy aby skontaktować się za agentem ubezpieczeniowym

Na temat ubezpieczeń od utraty dochodu B2B, piszą też:

Zobacz też jakie ubezpieczenia wybrać dla spółki?

38 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *