Ubezpieczenia » Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) skuteczny jak nigdy dotąd.

Marcin Kowalik

Masz pytanie o ubezpieczenia? Zapytaj eksperta.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) skuteczny jak nigdy dotąd.

Jeśli nie wykupiłeś obowiązkowego OC na swoje auto – masz się czego obawiać!

Ostatnie kwartały to czas w którym Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny bije rekordy w ilości udzielanych kar za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Od wielu lat wdrażano system, który miał automatycznie wyławiać właścicieli aut bez ważnej polisy.

Dzięki porównaniu z jednej strony bazy wszystkich właścicieli pojazdów z bazą zawartych polis we wszystkich zakładach ubezpieczeń jest to niezmiernie proste. Dowodem na to są statystyki udostępnione przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Porównując pierwszy kwartał 2019 do analogicznego okresu roku poprzedniego UFG wyegzekwował aż o 67% więcej pieniędzy.

Przypominamy, iż za brak ważnego OC grozi kara 4 500 zł – przy okresie bez polisy dłuższym niż dwa tygodnie. Jeśli nie posiadamy OC przez okres od 4 do 14 dni – możemy spodziewać się kary w wysokości 2 250 zł. Tesli natomiast nie mamy polisy nie dłużej niż trzy dni – kara wynosi 900 zł.

Warto jednak pamiętać, że sama kara nałożona przez UFG nie jest najgorszym scenariuszem który może nas spotkać. Spowodowanie wypadku przy braku ważnej polisy OC wiąże się z obowiązkiem pokrycia wszystkich kosztów związanych z wyrządzonymi szkodami – zarówno tymi „na mieniu” ale i „na osobie”.

Pisaliśmy o tym w „Niewyobrażalne skutki braku ubezpieczenia OC. Jak uniknąć konsekwencji braku polisy OC?”

Zobacz też:

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *